تبلیغات
فیلم نگار - داستان سریال های تلویزیونی...فیلم نگار

داستان سریال های تلویزیونی...

دوشنبه 16 فروردین 1389

نوع مطلب :عمومی، 

با پایان سریال های نوروزی امسال، این حسّ همیشگی بی مایه بودن آثار بیشتر به مخاطب منتقل شد. به خصوص که امسال کار مهران مدیری هم نبود تا مثل هرسال ایرادهای بقیه سریال ها را فراموش کنیم. و این بار این دلقک بازی ها و لودگی ها و تمسخر لهجه ی هموطنان بیشتر به چشم آمد ... و این همان طنز فاخری است که تلویزیون ما و جناب ضرغامی از آن تقدیر به عمل می آورد!


البته اینجا حکم عرضه و تقاضا ست. قاعدتاً افرادی هستند که از سینما و تلویزیون فقط انتظار سرگرمی دارند نه چیز دیگری. اگر لودگی های جواد رضویان هر روز سر از پرده های سینما و صفحه های تلویزیون در می آورد، عاشقان زیادی هم دارد. دور و اطرافمان آدمهایی را میبینیم که هرشب با ذوق و شوق فراوان به جعبه ی جادو زل میزنند و داستان های  خاله ‌زنکی و یا خانوادگی چیپ و ضعیف با شعار های کوبنده و چندش آور(موسوم به سریال های آموزنده!) را دنبال میکنند. از قضا تعدادشان بسیار زیاد است!
برایشان فرقی نمیکند چه کسی و با چه هدفی آنرا ساخته است . فقط دنبال سر دادن قهقهه ای هستند و این اوج لذتشان از یک فیلم است. دیگر چه فرقی میکند کارگردانش مهرجویی باشد یا ده نمکی! خنده اش هرچه مهیب تر(!) آن کارگردان بهتر!


غافل از اینکه پشت این اداها و مسخره بازی ها چه چیز هایی را به ذهنشان فرو میکنند و در پشت تک تک این دیالوگ ها چه اعتقاداتی را به خورد مغزشان میدهند و چه دروغهایی به هم می بافند.
چند بار در این سریال ها روابط دختر و پسری را دیده اید که در آخر به گند نکشیده باشد؟ نمونه اش همین سریال محبوب و وزین «نرگس» که ملّت همیشه در صحنه را با یک قابلمه قرمه سبزی به پارک ها می کشاند!
مشکل ما بزرگتر از این حرف هاست و الان بعد از سی سال به غولی تبدیل شده که کشتنش کار چندین سال زحمت هم نیست!
اعتقادات کثیفی که از سرزمین اعراب به ایران ما نشت پیدا کرد! و حالا به پای تمام اقشار جامعه پیچیده، دیگر فقیر و پولدار و بیسواد و حتی روشنفکر نمیشناسد. همه در بند این اعتقادات گیر افتاده اند.
البته چاره اش همان تفکر و کشف و شهود شخصی است نه بت کردن این و آن!
و صد البته که دیگر کسی وقت تفکر و  از این قبیل کارهای بیهوده را ندارد! همه در سرازیری زندگی افتاده اند و نمیدانند انتهایش به نابودی نسل های آینده میرسد.
بله! این سریال ها برای شما ساخته می شود...
شما ببینید و از ته دل بخندید، ما هم میبینیم و گریه می کنیم به حال شما، خودمان و مملکت بدبخت وعقب مانده مان!فهرست وبلاگ

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

دوستان

پیوندها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها